5 grudnia 2017

Szkolne kolędowanie

W świąteczną atmosferę już 22 grudnia wprowadzą nas konkursy i atrakcje przygotowane przez Samorząd Uczniowski.

Jak wszyscy wiemy,  święta Bożego Narodzenia nie mogą się odbyć bez słodkich wypieków oraz wspólnych spotkań przy stole. Zainspirowani tym pięknym zwyczajem ,jak co roku organizujemy  śpiewanie kolęd bożonarodzeniowych. Wspólne śpiewanie tworzy między nami wyjątkową atmosferę, i to niezależnie od faktycznych umiejętności wokalnych. Światła na szkolnej choince, akompaniament, fakt że jesteśmy wszyscy razem, i że to my składamy się na SZKOŁĘ buduje wyjątkowy nastrój.

Nowością w klasowej rywalizacji  jest konkurs na najpiękniejsze i najsmaczniejsze pierniczki. Oceniane będzie zarówno ich wygląd jak i walory smakowe. Przecież w najważniejsze święta w roku jedno musi iść w parze z drugim. Być może nasi uczniowie zainspirują się w tym zakresie wypiekami, które mieli okazję podziwiać i próbować podczas niedawnej wycieczki do miasta piernika – Torunia.

W rywalizacji między klasami oceniany będzie także wystrój klas. Liczymy na pomysłowość! Kreatywność oraz samodzielność w przygotowywaniu ozdób jest w dzisiejszych czasach szczególnie w cenie i jest powodem do śmiechu i wspólnej zabawy. Chyba wszyscy pamiętamy papierowe łańcuchy tworzone na lekcjach plastyki. Może warto odświeżyć te wspomnienia i udekorować drzewko bożonarodzeniowe własnoręcznie przygotowanymi ozdobami?

W przedświątecznej gorączce nie należy  jednak tracić z punktu widzenia tego, że święta mają sprzyjać atmosferze spokoju, radości, tworzeniu wspólnoty. Konkursy ,które organizujemy również mają wspierać, a nie dzielić. Łączyć, a nie różnić. To co najważniejsze, to przecież nie lampki na choince czy stół uginający się od potraw, ale to co w nas. To, co potrafimy ofiarować innym ludziom, nie tylko od święta, ale także na co dzień. Uczniowie naszej szkoły potrafią współpracować, czemu wielokrotnie dawali już wyraz. Mamy nadzieję, że  atmosfera wzajemnej współpracy oraz życzliwości nadal będzie panowała w naszej szkole.