11 listopada 2017

Szkolne obchody Narodowego Dnia Niepodległości

W piątek 10 listopada b. r. w naszej szkole obchodzilismy Święto Odzyskania Niepodległości. W uroczystości oprócz całej szkolnej społeczności udział wziął Wójt Gminy Tarnowo Podgórne Pan Tadeusz Czajka, Dyrektor Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie Pan Doktor Michał Krzyżaniak oraz absolwent naszej szkoły Pan Mikołaj Stroiński.  Po uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała Pani Dyrektor Szkoły Mirosława Przyłudzka- Moryl oraz przybyli goście.  Podkreślali oni rolę i znaczenie święta upamiętniającego jedną z najważniejszych dat w historii naszego państwa 11-ego listopada 1918 roku, kiedy to odzyskaliśmy wolność stając się państwem niepodległym, wskazując jednocześnie na to, iż jest to też dzień, w którym w szczególny sposób pamiętamy o poświęceniu wszystkich walczących i ginących w imię wolności.
Szkolne obchody Święta Niepodległości zostały połączone z Dniem Humanistów.  Dzięki temu mieliśmy okazję  wykorzystać  nasze umiejętności w konkursie międzyklasowym,  polegającym na wykonaniu kilku humanistycznych zadań. Tworzyliśmy plakaty, pisaliśmy mowy oratorskie, robiliśmy zdjęcia oraz sprawdzaliśmy swoją wiedzę z zakresu historii i języka polskiego. Oprócz tego,  uczniowie z klasy 1A i 1B przygotowali bardzo ciekawą debatę oksfordzką, której teza brzmiała: „Józef Piłsudzki miał większe znaczenie dla odbudowy niepodległego państwa polskiego niż Roman Dmowski”.  Tego dnia laury zebrała klasa 1A, a jej uczniowie:  Zuzanna Janiec i Jan Dembiński zostali wyróżnieni za wysokie wyniki w konkursie historycznym i poprawnościowym z języka polskiego.

Zuzia Janiec kl. I a

3