26 października 2023

Szkolny etap konkursu Pięknego Czytania „LESEN GEHEN …” za nami

26 października odbył się etap szkolny konkursu „Lesen gehen …”, którego celem jest zainteresowanie uczniów literaturą i kulturą państw niemieckiego obszaru językowego, kształtowanie wyobraźni i wrażliwości, podnoszenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, ćwiczenie poprawnej wymowy i dykcji, a także wzbogacanie słownictwa. Wystąpienia uczniów oceniane były według następujących kryteriów: płynności czytania, wymowy i intonacji oraz trafności interpretacji z uwzględnieniem ogólnego wyrazu artystycznego.
Po długich przygotowaniach do konkursu, udało się nagrać wystąpienia uczestników.
GRATULUJEMY wspaniałego przygotowania i zaangażowania!!!
Uczniowie podczas nagrań w szkolnym etapie konkursu Pięknego Czytania „LESEN GEHEN …”