26 września 2019

Szkolny Klub Debat Oksfordzkich

W środę 25.09.2019 nastąpiło podpisanie porozumienia między Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Wielkopolskich w Tarnowie Podgórnym, a Fundacją Projekty Edukacyjne reprezentowanym przez prezesa Zarządu -Jana Piosika. Historyczny podpis pani Dyrektor Mirosławy Przyłudzkiej-Moryl rozpoczął nowy rozdział w naszym licealnym debatowaniu. Powstał Szkolny Klub Debat Oksfordzkich , którego koordynatorkami są p. Marzena Kasendra-Filipiak i p. Paulina Habryło. W ramach działań klubu odbywać się będą regularne warsztaty z debatowania, webinaria z kompetencji obywatelskich, turnieje debat oksfordzkich, a finalnie Turniej SKDO w Katowicach.  Nie byłoby to wszystko możliwe bez ogromnego zaangażowania młodzieży, grona pedagogicznego, ale także wsparcia  Samorządu Tarnowa Podgórnego. Marzymy o tym, aby sztuka debatowania, słuchania oponentów, argumentowania własnych racji, stała się jedną z umiejętności, w którą wyposażony jest absolwent szkoły XXI wieku.
DSCN1477
DSCN1475