1 kwietnia 2019

Uczniowie zabierają głos.

"(...) Młody człowiek jest wrażliwy na prawdę, sprawiedliwość, piękno, na inne wartości duchowe. Młody człowiek pragnie odnaleźć siebie samego, dlatego szuka, czasem burzliwie szuka, prawdziwych wartości i ceni tych ludzi, którzy ich nauczają i według nich żyją. (...)"

Naszym zdaniem te słowa, wypowiedziane przez Jana Pawła II , 6 czerwca 1991r. idealnie obrazują postawę młodych ludzi wobec dobra, prawdy i sprawiedliwości.

Tak więc my, członkowie Samorządu Uczniowskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Tarnowie Podgórnym, jako przedstawiciele  uczniów naszej szkoły, pragniemy wyrazić  poparcie dla wszystkich nauczyciel, pracujących zarówno w naszym liceum, jaki i innych placówkach, biorących udział w Proteście Nauczycielskim. Protest ten jest formą sprzeciwu wobec pogarszającej się sytuacji pracowników szkoły.

Jako  świadoma młodzież nie możemy przejść obojętnie wobec tak ważnej i istotnej sprawy. Nasi nauczyciele to osoby wyjątkowe, poświęcające swój cenny czas, wkładające całe serca i ogrom zaangażowania w kształcenie nas. To właśnie na ich barkach spoczywa ogromna odpowiedzialność, często niedoceniana. Wyrażamy podziw dla tych ludzi , którzy są ostoją młodych, łaknących wiedzy umysłów. Mówimy „TAK’’ dla protestu nauczycieli !

Samorząd Uczniowski LO im. Powstańców Wielkopolskich w Tarnowie Podgórnym

UCZ