14 lutego 2024

Uczymy się podczas Dni Akademickich na Wydziale Biologii UAM.

7 lutego 2024 roku uczniowie klasy 2c, medyczno- przyrodniczej, w ramach Dni Akademickich uczestniczyli w ciekawych i rozwijających umiejętność obserwacji i wyciągania wniosków oraz analizy porównawczej zajęciach w pracowniach wydziału Biologii UAM.

Tematyka była bardzo zróżnicowana i obejmowała zakres od mikrobów po ekstrakcje barwników fotosyntetycznie czynnych i ćwiczenia z kolorymetrii- zabawy z wodą. Uczestnicy przeprowadzili sekcje owada i obserwowali oraz analizowali prace własnego serca oraz obraz EKG, zdrowego i niedotlenionego serca. Każdy mógł zmierzyć się z tymi zagadnieniami oraz sprawdzić swoje umiejętności dotyczące planowania i przeprowadzania obserwacji wcielając się w rolę studenta uczelni. Cennym doświadczeniem dla uczniów były analizy DNA oraz ich wykorzystanie w genetyce sądowej. Zajęcia miały również na celu uświadomienie uczniom olbrzymiej różnorodności specjalizacji i studiowania na wydziale. Każdy mógł sprawdzić się i zastanowić nad zagadnieniami, które go szczególnie zainteresowały. Prace laboratoryjne to praktyka szczególnie ważna w powiazaniu z tematyką omawianą w szkole i będąca jej doskonałym dopełnieniem.

Alina Śmidoda

Uczniowie klasy 2 c podczas laboratorium.
Uczniowie klasy 2 c podczas laboratorium