30 maja 2022

Warsztaty dla uczniów z Ukrainy

WARSZTATY DLA UCZNIÓW Z UKRAINY

Kolejny raz możemy liczyć na wsparcie, ale też bezpłatną pomoc ze strony Fundacji Jesteśmy Kapitalni. W sytuacji wojny na Ukrainie i przyjęcia do naszej szkoły licznej grupy uczniów z tego kraju zostały przeprowadzone specjalnie warsztaty w asyście tłumacza języka ukraińskiego. Młodzież podczas warsztatów poznała metodę Emotion Aid  stosowaną w sytuacjach wysokiego stresu szokowego, która umożliwia skuteczne obniżenie napięcia emocjonalnego. Dodatkowo przedstawione zostały inne techniki profilaktyki zdrowia psychicznego, które uczniowie będą mogli stosować samodzielnie.

Podczas warsztatów powitaliśmy w szkole ukraińskojęzyczną psycholog Irynę Chebanę, która będzie wsparciem dla uczniów z Ukrainy.

Warsztaty dla uczniów z Ukrainy