Warsztaty dziennikarskie
29 września 2017 | Zuzanna Janiec (kl. I a)

Warsztaty dziennikarskie

Dnia 29.09.2017 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Tarnowie Podgórnym wraz z nauczycielkami Panią Magdaleną Gawrońską-Garstka oraz Panią Pauliną Habryło wzięli udział w Nocy Naukowców na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uczestniczyliśmy w warsztatach „Zamach terrorystyczny oczami dziennikarza”. Po inaugurującym wykładzie dotyczącym bezpieczeństwem i ochroną przed atakami terrorystycznymi rozpoczęła się cześć warsztatowa. W uniwersyteckich pracowniach studyjnych uczyliśmy się pracy z kamerą i dźwiękiem. Mogliśmy wcielać się w rolę operatorów kamery, a nawet przeprowadzić wywiad z „setkowiczami”. Najciekawsze stworzone przez nas materiały zostaną zaprezentowane w stacji „Akademicki Kurier” i „TVP Poznań”. Kolejnym naszym zadaniem było napisanie i nagranie wiadomości radiowej o ataku terrorystycznym. Najbardziej aktywni uczestnicy warsztatów otrzymali ciekawe nagrody. Noc naukowców zakończyliśmy bardzo zadowoleni i bogatsi w nowe wrażenia i doświadczenia.

Warsztaty dziennikarskie (1)
Warsztaty dziennikarskie (2)