21 marca 2018

Warsztaty Językowe 15-21 marca 2018 „Miasta Anglii”

Nasi uczniowie byli uczestnikami pięciodniowych warsztatów językowych w Anglii. Program wyjazdu zawierał nie tylko zwiedzanie ciekawych miejsc ale także odkrywanie świata angielskiej historii i kultury, słuchanie różnorodnych brytyjskich akcentów, mieszkanie u rodzin oraz próbowanie angielskiego jedzenia. Podróż zaczęliśmy w Brighton, słynnym nadmorskim kurorcie gdzie podziwialiśmy wspaniałe widoki, odwiedziliśmy The Royal  Pavillion – pałac zbudowany przez króla Jerzego IV mecenasa sztuki oraz wielkiego miłośnika tego nadmorskiego miasteczka. W drugim dniu odwiedziliśmy historyczny port Portsmouth gdzie mieliśmy okazję podziwiać wspaniały okręt Victory na którym admirał  Horatio Nelson odniósł zwycięstwo w  bitwie pod Trafalgarem oraz wrak okrętu króla Henryka VIII Mary Rose. Będąc nad morzem mieliśmy też okazję zobaczyć Jurassic Coast, szukać skamielin oraz flory i fauny morskiej podczas odpływu. Kolejny dzień okazał się być podróżą do czasów starożytnych i odkrywaniem rzymskich pozostałości na terenie Wielkiej Brytanii. Na warsztatach w muzeum w Cirencester mieliśmy możliwość odkrywać historię tak jak to robią archeolodzy. Ciekawym doświadczeniem było zobaczenie Eton College jednej z najstarszych w Anglii bo założonej w 1440 roku szkoły męskiej z internatem oraz leżącego na drugim brzegu Tamizy Windsoru. Tego samego dnia pojechaliśmy do Watford i na moment znaleźliśmy się na planie serii  filmów o Harrym Potterze. W ostatnim dniu naszej angielskiej przygody odbyliśmy podróż do katedry w Canterbury.  W historię tego wyjątkowego miejsca zostaliśmy wprowadzeni przez wysłuchanie pięciu relacji opowiedzianych ustami średniowiecznych pielgrzymów a zapisanych przez „ojca angielskiej poezji” Geoffreya Chaucera. Zmęczeni ale pełni wrażeń wróciliśmy do Polski.

DSCF8561
DSCF8592