IMG_1645
25 października 2017

Warsztaty z debat oksfordzkich i wykład o samorządności na WNPiD UAM

Dnia 24 października 2017 roku uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Tarnowie Podgórnym uczestniczyli w warsztatach na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.  Zajęcia dotyczyły tematyki  samorządów, a także debat oksfordzkich, czyli  sztuki wypowiadania się, przekonywania oraz toczenia sporów,  które są  niezmiernie ważne w dzisiejszych czasach.  Bardzo ciekawy wykład pt.: „Blaski i cienie samorządności” przygotowała dla nas Pani Dr Marta Balcerek-Kosiarz. Dowiedzieliśmy się jak ważna w życiu młodego człowieka jest postawa obywatelska i udział w pracach Młodzieżowej Rady Gminy.

Po wykładzie uczestniczyliśmy w warsztatach erystycznych i oratorskich prowadzonych przez Członka zarządu Fundacji Edukacyjnej G5 Pan Dr Marcin Łukaszewski.

Wiedzę i umiejętności zdobyte podczas tego dnia będziemy mogli wykorzystać oraz zaprezentować  przed społecznością naszej szkoły oraz przy innych,  ważnych wydarzeniach i uroczystościach.

ZUZIA JANIEC KL. I A

IMG_1655