MENU
18 marca 2021

Weź udział w Tygodniu Mózgu i poznaj tajemnice umysłu.

 Rozpoczął się Światowy Tydzień Mózgu! W tym roku inicjatywa odbywa się w dniach od 15 do 20 marca. To coroczna akcja edukacyjna, która ma na celu popularyzację wiedzy o funkcjonowaniu mózgu. Z tej okazji wiele ośrodków naukowych w Polsce organizuje spotkania online z popularyzatorami nauki i naukowcami. Familiada szarych komórek, czy teleturniej mózgowych ciekawostek to tylko niektóre z aktywności, w których można wziąć udział. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą niektórych uczelni oraz ośrodków naukowych.

Tydzień Mózgu w Poznaniu

Organizatorzy Tygodnia Mózgu w Poznaniu, podejmą próbę odpowiedzi na ważne pytania dotyczące działania naszego układu nerwowego i jego tajemnic. Tym razem dowiemy się m. in.: czy można zatrzymać proces starzenia się mózgu, jak usprawnić pamięć, skąd się bierze autyzm, kiedy zostanie wyhodowany mózg w laboratorium? Na te, oraz inne pytania odpowiedzą eksperci podczas 10 wykładów. Wszystkie wykłady 12. edycji Tygodnia Mózgu w Poznaniu będą transmitowane na żywo na kanale YouTube oraz stronach internetowych Oddziału PAN w Poznaniu.
                                                                                                                         Alina Śmidoda

brain1
mózg 2
mózg 3
jedzenie dla mózgu
       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.