27 marca 2019

Wizytówka profilu ekologiczno- turystycznego

Klasa ekologiczno-turystyczna została stworzona z myślą o uczniach, którzy w przyszłości zamierzają wybrać studia na kierunkach prowadzonych przez Uniwersytet Medyczny, Akademię Wychowania Fizycznego, Uniwersytet Przyrodniczy oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. W szczególności mowa tu o specjalizacjach biologicznych, geograficznych, geologicznych, chemicznych oraz związanych z kosmetologią, dietetyką, farmacją i weterynarią, rehabilitacją, geodezją i środowiskiem.

Przedmioty realizowane jako rozszerzone to biologia i język angielski dla absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej oraz w zależności od indywidualnych wyborów - chemia lub geografia.

Wybierając klasę o profilu przyrodniczo-turystycznym, która dzięki umowie z UAM została objęta patronatem uczelni, mamy możliwość:

- uczestnictwa w zajęciach laboratoryjnych w pracowniach Wydziału Biologii UAM

- uczestnictwa w laboratoriach terenowych organizowanych w Stacji Ekologicznej UAM w Jeziorach, na terenie Wielkopolskiego
  Parku   Narodowego

- uczestnictwa w warsztatach oraz wykładach na terenie Ogrodu Botanicznego UAM w Poznaniu

- wyjazdu na Dni Akademickie oraz Festiwal Nauki i Sztuki, gdzie aktywnie i z zainteresowaniem uczestniczymy w eksperymentach i    badaniach.

Celem ww. aktywności jest pogłębienie wiedzy i rozwijanie umiejętności biologicznych i geograficznych, dla których podstawy wypracowywane są już w czasie zajęć w liceum, a które również nie ograniczają się do standardowo organizowanych lekcji. Wielokrotnie gościliśmy  studentów Koła Naukowego Wydziału Biologii i Uniwersytetu Przyrodniczego prowadzących prelekcje i dzielących się swoją wiedzą. Dla uatrakcyjnienia procesu nauczania przeprowadzaliśmy i przeprowadzamy doświadczenia i projekty badawcze i problemowe dotyczące zdrowia człowieka, szeroko rozumianej problematyki  ekologicznej  i profilaktyki dotyczącej zdrowia człowieka jako wartości nadrzędnej. Ponadto, nieustanie prowadzimy długoterminowe prace, które mają doskonalić umiejętności analitycznego myślenia i metody naukowej w biologii.  Uczniowie startują z powodzeniem w konkursach powiatowych i ogólnopolskich z zakresu biologii i geografii: Eko Planeta , Geo-Planeta Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej.

20190218_105627
20190213_125139