MENU
12 marca 2019 | Klaudia Helisz 2B

Wycieczka do Poznania

W dniu 12 marca 2019 roku klasa 2b wraz z wychowawczynią panią Anią Gorońską wybrała się na wycieczkę do Poznania. Pierwszym przystankiem było Muzeum Etnograficzne w Poznaniu, które swoim budynku zgromadziło zabytki Wielkopolskiej kultury ludowej. Stałą ekspozycją jest „Sztuka ludowa w Wielkopolsce – rzeźba, malarstwo, stroje, hafty oraz rekwizyty obrzędowe”. Bardzo interesująca była również wystawa czasowa „Czarno na Białym w Kolorze” dotycząca zdjęć z przełomu XIX i XX wieku. Następnie klasa poszła do kina na film pod tytułem „Green Book". Opowiada on o Tonym, drobnym cwaniaczku z Bronxu, który zostaje szoferem czarnoskórego muzyka z wyższych sfer, aby  razem wyruszyć na wielotygodniowe tournée. Ich podróż okaże się początkiem wspaniałej przyjaźni.
Wyjście zdecydowanie należało do udanych, ponieważ uczniowie mogli podziwiać piękną wystawę oraz spędzić miło czas oglądając naprawdę dobry film.

kino
muzeum
muzeum
       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.