26 marca 2023 | Anna Gorońska

Wycieczka koła matematycznego do Bydgoszczy

Dnia 25 marca 2023r. w ramach działalności koła matematycznego „Śladami matematyki” odbyła się wycieczka do Bydgoszczy.

Uczniowie naszego liceum pod opieką pań Anny Gorońskiej oraz Łucji Borkowskiej zagrali w Grę Miejską „Śladami Mariana Rejewskiego”, słynnego polskiego kryptologa, który jako pierwszy złamał kod niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma, przyczyniając się do zwycięstwa aliantów nad hitlerowskimi Niemcami w czasie II wojny światowej. Hasło było trudne do rozszyfrowania, ale Marianna, Karolina, Julia, Amelia, Kamila i Łukasz świetnie poradzili sobie z tym trudnym zadaniem. Sukces został nagrodzony.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili również Muzeum Mydła i Historii Brudu. Licealiści zobaczyli również bydgoską starówkę oraz poznali jej historię.  Wszyscy uczniowie bardzo dobrze wspominają wycieczkę. Z pewnością można ją zaliczyć do bardzo udanych.

koło matematyczne
gra miejska drużyna 1