MENU
9 grudnia 2020

Wykład z matematyki z cyklu "Po indeks z Pitagorasem"

Wydział Matematyki i Informatyki UAM zaprasza do udziału w kolejnym z cyklu, ale pierwszym zdalnym, otwartym wykładzie dla młodzieży „Po indeks z Pitagorasem".

Wydarzenie odbędzie się 15 grudnia 2020 roku o godz. 12.00.

Wykład online będzie transmitowany na kanale YouTube: https://youtu.be/LpyTslvxzEc

 

Dr Bartłomiej Przybylski wygłosi prelekcję pod tytułem ,,Nauka o oszczędzaniu? Informatyka!"

Streszczenie:

W każdej sekundzie miliony komputerów na całym świecie wykonują biliony (tysiące miliardów) operacji matematycznych, aby znaleźć odpowiedzi na --- na pozór --- proste pytania. Jak najszybciej dostać się z punktu A do punktu B z wykorzystaniem transportu publicznego? Jaka jest najmniejsza liczba kontenerów, które będą potrzebne, aby przewieźć towary o określonych wymiarach? Jak przydzielić zadania do serwerów w chmurze, aby jak najlepiej spożytkować ich pamięć i procesory? Znalezienie odpowiedzi na te pytania pozwala oszczędzić duże pieniądze, ale czy da się to zrobić łatwo? Czym się różnią pytania łatwe od trudnych i jak sobie radzić z tymi drugimi? Zapraszamy na fantastyczną podróż po świecie optymalizacji.

Odbywające się w bieżącym roku akademickim wykłady dla młodzieży będą współfinansowane z projektu ,,Matematyka ma MOC! - popularyzacja nauk matematycznych na WMiI UAM w Poznaniu".

 

Serdecznie  zapraszam do udziału w tym wydarzeniu- Anna Gorońska
pitagoras
       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.