XXXI Ogólnopolski Rajd śladami Powstańców Wielkopolskich do Lusowa
8 października 2017 | Basia Skwierczyńska, Agata Dąbrowska, Ola Borys

XXXI Ogólnopolski Rajd śladami Powstańców Wielkopolskich do Lusowa

8 października 2017 roku uczniowie naszej szkoły wraz z absolwentami i nauczycielkami Panią Pauliną Habryło i Panią Magdaleną Gawrońską-Garstka uczestniczyli w ogólnopolskim rajdzie szlakiem Powstańców Wielkopolskich. Rajd rozpoczął się o godzinie 10.00 przy naszym Liceum a zakończył nad jeziorem Lusowskim. Pokonaliśmy trasę 10 km! Po drodze czekały na nas liczne niespodzianki takie jak przechadzka w błocie i skakanie przez kałuże. Śmiechu było co nie miara! Dzielnie przeszliśmy całą, trudną trasę a po dojściu do mety czekały na nas gry integracyjne i konkursy oraz pyszna zupa grochowa.

Wszyscy uczestnicy rajdu stwierdzili, że spotkania z historią mogą mieć różny wymiar i bardzo chętnie powtórzyliby pieszą wycieczkę. Pomysł spodobał się nie tylko uczniom ale i nauczycielkom, które już planują kolejne plenerowe wyjście klas.

Marsz błotnistą drogą
Uczniowie przedzierający się przez chaszcze
Uczniowie w lesie