13 stycznia 2023

Z wizytą w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu!

13 stycznia klasa II A odbyła zajęcia zdalne, których organizatorem był Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. W tym dniu w warsztatach mogli uczestniczyć uczniowie szkół średnich z Polski. Wspólnie z liceami z Gorzowa i Wrocławia wykorzystaliśmy tę szansę i przez 3 godziny pozostawaliśmy w kontakcie z pracownikami Trybunału. Na program wizyty składały się elementy interaktywne, czyli prowadzona przez prawnika prezentacja na temat działalności sądowniczej, wirtualne zwiedzanie budynków instytucji, spotkanie z sędzią Trybunału Sprawiedliwości oraz projekcja dwóch filmów. Podczas zajęć uczestnicy mieli możliwość interakcji z prelegentami, co chętnie wykorzystali, zadając wiele pytań dotyczących wpływu orzecznictwa instytucji sądowniczej Unii na codzienne życie jej obywateli; pytano o sposoby rekrutacji do Trybunału, a nawet o zarobki. Ogólna refleksja uczniów sprowadzała się do stwierdzenia, że praca w strukturach Trybunału Sprawiedliwości jest bardzo ciekawa.
Wizyta w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu! - kolaż
Wizyta w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu
Uczniowie podczas Wizyty online w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu
Wizyta online w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu