MENU
17 września 2019

Zajęcia terenowe w Wielkopolskim Parku Narodowym.

16  i 17 września 2019 roku klasy II c i II b realizujące rozszerzoną biologię i geografię  uczestniczyły w zajęciach terenowych, które miały na celu podniesienie ich świadomości ekologicznej , poszerzenie wiadomości i rozwijanie umiejętności obserwacji mikroskopowych i makroskopowych.  Jak zwykle zajęcia były bardzo intensywne, wymagały dużego zaangażowania zarówno ze strony uczniów jak i prowadzących zajęcia, nauczycielki biologii i geografii naszego liceum. Młodzież miała możliwość skorzystać ze sprzętu  badawczego Stacji Ekologicznej UAM w Jeziorach  i wykonać badania i obserwacje w terenie Część zajęć prowadziła pani Marta Jaśkiewicz pracownik naukowy UAM.  Uczniowie doskonalili swoje umiejętności i poszerzali wiadomości , które wykorzystają na  biologii i geografii w szkole.

Zajęcia były prowadzone w ciekawy sposób, angażowały różne zmysły. Młodzież doskonale potrafiła zaprezentować swoje umiejętności na ćwiczeniach oraz integrować wiedzę z różnych dziedzin. Efekty intensywnej pracy zapewne zaowocują podczas nauki w szkole.

                                                                                                                                                 Nauczycielka biologii

 Opinia uczniów:

Zajęcia terenowe w Jeziorach były ciężką pracą, ale również przygodą i zdobywaniem nowych doświadczeń.  Wykonywaliśmy obserwacje mikroskopowe, które były moją ulubioną częścią wyjazdu. Podziwialiśmy również piękne krajobrazy wielkopolskiego parku narodowego oraz Jeziora Góreckiego. Wyjazd ten zaliczam do udanych i z niecierpliwością czekam na kolejny.

Warsztaty biologiczne – nie wycieczka, to motto naszego wyjazdu. Siedzieliśmy dumni w Sali wykładowej Stacji Ekologicznej. Dużą ilość wiedzy, od której bolały nas już głowy, wynagrodziło nam wspólne biesiadowanie. Smutni, że czas tak szybko minął wróciliśmy do szarej codzienności.

Wspólnie spędziliśmy w Jeziorach miło czas. Był to świetny okres na integrację klasy oraz naukę.

                                                                                            

                                                                                                               Agnieszka, Wiktoria, Patryk

 

20190917_105319
20190917_105134(0)
20190917_102453
IMG_2564
IMG_2569
IMG_2572
IMG_2583
IMG_2584
       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.