10 października 2023

Zasady demokracji poznajemy atrakcyjnie i nieszablonowo

W czasie kampanii wyborczej wszyscy żyją wyborami i programami kandydatów. My w szkole również poznawaliśmy zasady demokracji – atrakcyjnie i nieszablonowo. Przez kilka dni odbywały się eliminacje do ogólnopolskiego konkursu Wolna Elekcja 2023. Jest to gra karciana, której uczestnicy wcielają się w postaci historyczne z czasów wolnej elekcji 1573 roku. W grze chodzi o negocjowanie, znalezienie złotego środka między własnymi interesami a dobrem ogółu. Uczestnik grający jako kandydat musi przekonać do siebie jak największą ilość osób, jednocześnie nie działając wbrew swoim interesom. Natomiast grający jako osoba głosująca musi wynegocjować jak najwięcej korzystnych dla siebie postulatów, aby uzyskać jak najwięcej korzyści.
Mistrzami w naszej szkole zostali Michał Weber z klasy 2a, Rafał Samoląg z klasy 1b oraz Konrad Wierzejski z klasy 1c.
Chłopaki, trzymamy za was kciuki w kolejnych etapach rozgrywek!
eliminacje do ogólnopolskiego konkursu Wolna Elekcja 2023 - dzień 1
eliminacje do ogólnopolskiego konkursu Wolna Elekcja 2023 - dzień 2