15 czerwca 2022

,,Ależ to była impreza urodzinowa!''

15 czerwca uczniowie działający w Szkolnym Kole Wolontariatu udali się do Domu Seniora w Kobylnikach.
W porozumieniu z dyrekcją ośrodka i wspaniałymi opiekunkami przygotowywaliśmy wspólne zabawy, szczególne udana okazała się gra w kalambury.
Wzięliśmy ze sobą owoce, deski do krojenia i noże, by wraz z seniorami przygotować sałatki - wyszły przepyszne, choć wiele owoców znikało już w trakcie przygotowań.
Dzięki uprzejmości cukierni "Kamilek" mogliśmy przywieźć, ze sobą ciasta, co wprawiło mieszkańców w tak wesoły nastrój, że wielu mówiło, że czują się jakby mieli urodziny.
Wobec czego zaśpiewaliśmy im wszystkim ,,100 lat".
W trakcie spotkania uczennice naszej szkoły grały na ukulele i śpiewały. Najbardziej znane piosenki ,,Hej Sokoły", ,,Stokrotka'' i ,,Małgośka'' śpiewaliśmy głośno z dużym zaangażowaniem.
Podczas spotkania seniorzy dzielili się ciekawymi wspomnieniami z czasu swojej edukacji w szkołach i na studiach, czego nasi uczniowie uważnie słuchali i bardzo żywo reagowali zdumiewając się zachowaniem przez niektórych pensjonariuszy specjalistycznej wiedzy z chemii, fizyki i matematyki.
W spotkaniu wzięły udział:
Julia, Matylda, Kamila, Karolina, Amelia, Monika, Julia i Lena,
towarzyszyli Pan Bartek, Pani Małgorzata i ks. Gniewomir.
To był bardzo miły i ubogacający czas.
Umówiliśmy się już na kolejne spotkanie po wakacjach, na które planujemy udać się w jeszcze większym składzie.
Kolaż zdjęć z wydarzenia
Szkolne Koło Wolontariatu w akcji ... urodzinowej