18 listopada 2021

# mówi PAPUGA

To tytuł projektu non- profit stworzonego dla uczniów klas licealnych i po raz pierwszy wdrożonego w naszym Liceum przez entuzjastów swego zawodu – młodych prawników, edukatorów, trenerów z Fundacji Edukacji Prawnej. Jego celem jest budzenie świadomości prawnej wśród młodych ludzi. W naszej szkole projektem objęte zostały klasy trzecie; cykliczne warsztaty będą miały klasy trzecie po szkole podstawowej, a jednorazowy warsztat te po gimnazjum. Pierwsze spotkanie odbyło się 18 listopada i dotyczyło zagadnień związanych z prawem autorskim, wolnością słowa i czynnościami prawnymi w Internecie. Zajęcia obfitowały w różne działania – były i prezentacje, i zajęcia w grupach, i tworzenie plakatów. Wszyscy uczniowie otrzymali, nie tylko pomysłowo zaprojektowane, ale i podające w pigułce podstawową wiedzę z omawianych zagadnień prawniczych, ulotki. A w nich wskazówki dotyczące tego, z jakich materiałów obecnych w Internecie można korzystać legalnie, ale informujące o odpowiedzialności za naruszenie praw autorskich. A także wyjaśniające istotę wolności słowa oraz mówiące o ochronie podczas korzystania z Internetu. Warto znać prawo, bo przecież jego nieznajomość nie zwalnia z odpowiedzialności. A Państwo Prawnicy byli rewelacyjni - kontaktowi, energetyczni, no i profesjonalni. Edukują efektywnie! Kolejne warsztaty w styczniu.

warsztaty