16 stycznia 2023

14 stycznia 2023 r. to Światowy Dzień Logiki

14 stycznia 2023 r. ŚWIATOWY DZIEŃ LOGIKI (World Logic Day, WLD)

WLD to międzynarodowa inicjatywa, która została ustanowiona w 2019 roku przez UNESCO oraz International Council for Philosophy and Human Sciences. Wydarzenie obchodzone jest 14 stycznia, w rocznicę urodzin Alfreda Tarskiego (1901-1983) i rocznicę śmierci Kurta Gödla (1906-1978), uczonych uznawanych za jednych z najważniejszych przedstawicieli logiki w historii.

Logiczne myślenie to umiejętność analizowania i wyciągania trafnych wniosków oraz dostrzeganie związków przyczynowo-skutkowych, jednocześnie jest niezależna od stopnia posiadanej wiedzy teoretycznej. Rozwiązując łamigłówki i zagadki rozwijasz swój umysł i wyobraźnię.

Obchody dnia rozpoczęliśmy od Ogólnopolskiej Olimpiady Zadań Logicznych, następnego dnia uczniowie klas pierwszych rozwiązywali przygotowane zagadki i łamigłówki .

Najciekawsza okazał się łamigłówka: Jak zmienić 2 „okręgi” w 1 kwadrat wykonując tylko 2 cięcia?
Dziękujemy wszystkim za podjęcie wyzwania.

Monika Wiśniewska

Kolaż zdjęć - Światowy Dzień Logiki w naszej szkole