17 września 2022

20 lat – to piękny wiek!

Nasze Liceum skończyło 20 lat! Wciąż pracuje u nas wiele osób, które doskonale pamiętają, gdy 1 września 2002 roku Pan Dyrektor Paweł Smolibocki uroczyście rozpoczął pierwszy rok szkolny w naszym Liceum. Nasza mała szkoła nie miała łatwych początków, jednak dzielnie parła do przodu, stając się z roku na rok coraz większa, piękniejsza i dojrzalsza, tak abyśmy po 20 latach mogli z dumą spojrzeć na ten okres i powspominać go z łezką w oku. I to właśnie zrobiliśmy w sobotę, 17 września, podczas obchodów 20–lecia naszej szkoły.

Na urodziny naszego Liceum zaprosiliśmy wielu szacownych gości i tego dnia swoją obecnością zaszczycili nas m.in. Pan Tomasz Łubiński, Wicestarosta Poznański, Pani Ewa Noszczyńska-Szkurat, zastępca Wójta Gminy Tarnowo Podgórne, Pan Julian Kiełczewski, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Tarnowo Podgórne, przedstawicielki Kuratorium Oświaty w Poznaniu Pani Dorota Śliwińska, starszy wizytator, i Pani Marzena Adamczyk, również starszy wizytator, a także Pani Danuta Pawlik, kierownik ds. komunikacji firmy Schattdecor oraz wielu dyrektorów gminnych szkół i przedszkoli, a także przedstawiciele środowisk i fundacji współpracujących z naszym Liceum. Jednak uroczystość ta była przede wszystkim wspaniałym spotkaniem po latach dla naszych absolwentów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. Wielu naszych byłych uczniów z dużą przyjemnością ponownie przekroczyło progi swojej dawnej szkoły i przede wszystkim spotkało się z wychowawcami i nauczycielami. Była to dla nich fantastyczna okazja, aby opowiedzieć o swoich wyborach i sukcesach życiowych, powspominać dawne lata i spojrzeć na swoją szkołę z perspektywy dojrzałego człowieka.

Obchody 20-lecia szkoły rozpoczęły się częścią oficjalną, uświetnioną przemówieniami obecnej Pani Dyrektor Mirosławy Przyłudzkiej-Moryl oraz zaproszonych gości, a także występami artystycznymi. Mieliśmy okazję posłuchać dwóch utworów z repertuaru Ignacego Jana Paderewskiego w wykonaniu Pani Katarzyny Stroińskiej-Sierant i Pana Jarosława Sieranta, a także kilku utworów młodzieżowych zaśpiewanych przez rodzeństwo Gabrysię i Kamila Marszał z klasy pierwszej. Na zakończenie części oficjalnej wystąpił pierwszy skład szkolnej grupy teatralnej „Przy Okazji” prowadzonej przez Panią Profesor Grażynę Smolibocką, prezentując rozterki zalęknionego maturzysty. I oczywiście – jak na prawdziwych urodzinach – nie mogło zabraknąć tortu! Po części oficjalnej zaprosiliśmy wszystkich na mały poczęstunek do szkoły.

To była naprawdę wspaniała sobota – pełna spotkań po latach, wzruszeń i ciepłych słów wymienianych pomiędzy belframi i dawnymi uczniami. Mamy nadzieję, że wszystkim gościom naszego jubileuszu było równie miło wrócić na chwilę do szkoły, jak nam zobaczyć się z nimi.

Wszystkim zaproszonym gościom, absolwentom, jak i innym uczestnikom naszego sobotniego zjazdu serdecznie dziękujemy za udział. I mamy nadzieję zobaczyć się kolejny raz – niekoniecznie dopiero za następne 20 lat...

Kolaż zdjęć z wydarzenia
Jubileusz 20-lecia LO TP (1)
Jubileusz 20-lecia LO TP
Jubileusz 20-lecia LO TP (2)
Jubileusz 20-lecia LO TP (4)
Jubileusz 20-lecia LO TP (3)
Jubileusz 20-lecia LO TP (7)
Jubileusz 20-lecia LO TP (6)
Jubileusz 20-lecia LO TP (5)
Jubileusz 20-lecia LO TP (24)
Jubileusz 20-lecia LO TP (28)
Jubileusz 20-lecia LO TP (30)
Jubileusz 20-lecia LO TP (35)
Jubileusz 20-lecia LO TP (33)
Jubileusz 20-lecia LO TP (37)
Jubileusz 20-lecia LO TP (37a)
Jubileusz 20-lecia LO TP (32)
Jubileusz 20-lecia LO TP (39)
Jubileusz 20-lecia LO TP (42)
Jubileusz 20-lecia LO TP (1)
Wielkopolski Kurator Oświaty - gratulacje.
Starosta Poznański - gratulacje.
Wójt Gminy Tarnowo Podgórne - gratulacje.
Rada Gminy Tarnowo Podgórne - gratulacje.
Wydział Matematyki i Informayki UAM - gratulacje.
Schattdecor Sp. z o.o. - gratulacje.
Zespł Szkół im Jadwigi i Władysława Zamoyskich w Rokietnicy - gratulacje.