Ach te emocje

Emocje towarzyszyły piątkowemu (18 II 2011r.) spotkaniu w Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie Podgórnym. Dominowały emocje pozytywne, bo takie zazwyczaj towarzyszą walentynkowym wyznaniom i spotkaniom. Przeżywali je słuchacze, czyli młodzież licealna oraz występujący, czyli uczestnicy projektu „Ach! Te emocje!”.

W nietypowej dla siebie roli wystąpili nasi szacowni goście – wójt - p. Tadeusz Czajka, vicewójt – p. Ewa Noszczyńska-Szkurat, dyrektor Gimnazjum w Tarnowie Podgórnym – p. Halina Topolewska, dyrektor LO w Tarnowie Podgórnym – p. Paweł Smolibocki, polonistka z Gimnazjum nr 68 w Poznaniu – p. Edyta Rędzioch i polonistka z LO – p. Grażyna Smolibocka. Wszyscy Państwo recytowali wiersze o tematyce miłosnej. Dobór tekstów świadczył o swobodnym poruszaniu się w poezji XX wieku (M. Pawlikowska-Jasnorzewska, W. Szymborska, K.I. Gałczyński, B.Leśmian), a wykonawstwo było przednie.

Prezentację projektowych etiud walentynkowych rozpoczęły młode feministki z zespołu „Pończoszki Danusi”, reprezentujące Gimnazjum w Tarnowie Podgórnym. Pod opieką p. Danuty Kołodko-Nowak przygotowały spektakl ironizujący z walentynkowych rymowanek. O miłości, tekstami Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory, rozmawiali uczniowie Gimnazjum w Kaźmierzu, dalej były wiersze i piosenki w wykonaniu uczniów z gimnazjów w: Napachaniu, Dusznikach, Poznaniu (nr 68) oraz naszych kolejnych niezwykłych gości, czyli młodzieży z Gimnazjum dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących w Owińskach. Na końcu wystąpili gospodarze, czyli grupa teatralna „Przy Okazji” w programie opartym o miłosne teksty Kabaretu Starszych Panów.

Koordynatorki: Grażyna Smolibocka, Danuta Kołodko – Nowak