20 kwietnia 2022

Akcja Żonkile 2022

Dnia 19 kwietnia 1943 roku w getcie warszawskim wybuchło powstanie. Od kilku lat Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje akcję „Żonkile”, mającą na celu upamiętnienie tego wydarzenia oraz edukację społeczeństwa polskiego.
Cała społeczność szkolna LOTP zaangażowała się w tę akcję. Uczniowie przez kilka dni przygotowywali papierowe żółte żonkile, które symbolizują to Powstanie. W sumie powstało ponad 500 sztuk. Zostały one rozdane wszystkim uczniom i pracownikom szkoły.
Nasze Liceum po raz pierwszy uczestniczyło w tej akcji. Z pewnością wspomnimy walczące getto warszawskie w kolejnych latach.

Anna Kępińska - Dymel

żonkile