Carpe diem – Chwytaj dzień

Szósta edycja, projektu edukacyjnego; tym razem hasło brzmi: „Carpe diem – Chwytaj dzień”. Ponieważ 2013 r. jest Rokiem Juliana Tuwima, poety, który „kształtował język, wyobraźnię i społeczną wrażliwość wielu pokoleń Polaków, ucząc ich zarazem poczucia humoru i ukazując optymizm codziennego życia” właśnie jego twórczość będzie motywem przewodnim tegorocznego projektu.

Celem projektu jest uświadomienie młodzieży wartości życia, konieczności mądrego korzystania z jego uroków; skłonienie do refleksji nad rolą zabawy w życiu człowieka, wagą drobnych, codziennych przyjemności; rozbudzanie kreatywności. Powyższym rozważaniom przyświeca myśl Horacego, która nakazuje cieszyć się tym, co niesie dzień, ale w sposób odpowiedzialny.

Koordynatorki: Grażyna Smolibocka, Danuta Kołodko – Nowak

Harmonogram działań w ramach projektu „Carpe diem – Chwytaj dzień”

1. Tuwim? Tuwim. Tuwim! Tuwim!!!
* Przygotowanie 10- 15 minutowego pokazu opartego na wierszach Juliana Tuwima; wybór tekstów dowolny - mogą być utwory adresowane do odbiorcy dziecięcego, jak i dorosłego; pokaz może przybrać formę prezentacji multimedialnej, montażu muzyczno- poetyckiego, scenki teatralnej, krótkiego filmu, happeningu lub inną.
* Prezentacja odbędzie się w budynku LO.

Termin realizacji: 13 XII 2013

2. Z zabawy nauka.
* Zabawa„podchody” to propozycja wędrówki po szkole i wykonywanie zadań, których celem będzie wyzwalanie kreatywności uczniów i sprawdzenie znajomości twórczości Juliana Tuwima.
* Do działania należy wytypować 8 osobowy zespół złożony z przedstawicieli klas III lub wybranej klasy III.
* Zabawa „podchody” odbędzie się w LO.
* Listę tekstów, których znajomość obowiązywać będzie podczas powyższego działania, oraz ich kserokopie otrzymają Państwo do połowy grudnia.

Termin realizacji: 14 III 2014

4. Oto teatr!
* Przygotowanie przedstawienia związanego z motywem przewodnim projektu lub na dowolnie wybrany temat.
* Prezentacja odbędzie się w GOK „SEZAM”

Termin realizacji: 6 VI 2014