29 kwietnia 2021

Cyfrowa klasa i nauczyciel roku szkolnego 2020/2021

Ogólnopolski konkurs organizowany przez GOETHE INSTITUT na cyfrową klasę i nauczyciela roku szkolnego 2020/2021 zakończony. Wszystko zaczęło się jeszcze w listopadzie. Właśnie wtedy Goethe Institut ogłosił konkurs dla nauczycieli i ich uczniów, w którym germaniści z całej Polski mogli przesyłać własne pomysły oraz autorskie metody pracy stosowane na zajęciach online. Wspólnie z grupą uczniów z klasy IC nagraliśmy nasze propozycje i przesłaliśmy na konkurs! Zostaliśmy zakwalifikowani do kolejnego etapu, który trwał przez styczeń i luty. W tym czasie braliśmy udział w warsztatach językowych i indywidualnym coachingu z rodzimym użytkownikiem języka niemieckiego oraz ekspertem metodycznym Kristin Kropidlowski. Podczas hospitowanych lekcji online, prezentowaliśmy i udoskonalaliśmy metody pracy, nadesłane na konkurs. Wiele przy tym się nauczyliśmy, zarówno metodycznie jak i językowo! Nie było łatwo i trzeba było włożyć wiele pracy w każdą lekcję.

Ostatnia faza konkursu polegała na nagraniu czterech metod, które znajdą się w „wirtualnym kuferku metodycznym”, który zostanie udostępniony w maju/czerwcu tego roku przez Goethe Institut jako inspiracja na ciekawe zajęcia z języka niemieckiego dla uczniów i nauczycieli z całego świata! Nasi uczniowie: Zofia Framska, Maja Kaczmarek, Alicja Kossowska, Oliwia Mierzwa, Aleksandra Przybylska, Natalia Przybylska, Paula Tecław, Dominika Uchman, Jakub Węgrzyn i Adrianna Żuberek poradzili sobie bardzo dobrze z tym zadaniem i znaleźli się w gronie 8 zwycięskich szkół – laureatów konkursu!

3  marca wzięliśmy udział w uroczystej gali, która odbyła się w Warszawie poprzez transmisję live na kanale youtube. Tego dnia poznaliśmy zwycięzców konkursu. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie, rodzice, dyrektorzy, przedstawiciel Ambasady Niemiec, Dyrektor Goethe Institut w Warszawie, koordynatorzy projektu oraz nauczyciele. Spotkanie można obejrzeć w sieci klikając w link:

UROCZYSTA GALA

Nagrodą dla uczniów jest udział w warsztatach języka niemieckiego z native speakerami oraz upominki przekazane przez Goethe Institut.

collage zdjęć
Zwyciezcy