22 lutego 2023

Debatanci debatują w historycznych murach Pałacu Działyńskich w Poznaniu

W środę 22.02. nasi debatanci gościli w historycznych murach Pałacu Działyńskich w Poznaniu. Pretekstem była debata finałowa, w której uczestniczył nasz debatant Antek Jerzmanowski z klasy 2a. Wspaniałe wystąpienie Antka obserwowaliśmy z ogromnym przejęciem, a jego talent krasomówczy i aktorski porwał zgromadzoną publiczność . Debata finałowa była efektem rocznej współpracy Koła Debat Oksfordzkich w Liceum w Tarnowie Podgórnym z Fundacją Zakłady Kórnickie i Fundacją Projekty Edukacyjne. Przez rok debatowaliśmy pod czujnym okiem tutorów na temat zagadnień ekologicznych, aż dotarliśmy do ścisłego finału.
Temat debaty brzmiał: W SZKOŁACH W POLSCE POWINIEN BYĆ WPROWADZONY OSOBNY PRZEDMIOT DOTYCZĄCY ZMIAN KLIMATU.
To była bardzo merytoryczna dyskusja pod czujnym okiem sędziów, przedstawicieli organizacji zajmujących się ekologią i Pana Vicekuratora Wielkopolskiej Oświaty.
Jestesmy dumni,że nasz głos również tam wybrzmiał.
Kolaż zdjęć debatantów debatujących w historycznych murach Pałacu Działyńskich w Poznaniu
Szkolna Reprezentacja Debatantów w historycznych murach Pałacu Działyńskich w Poznaniu
Uczniowie w trakcie debaty
Uczniowie w trakcie przygotowania do debaty