15 września 2022

Dot Day, czyli ...

Święto International Dot Day czyli Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzi się 15 września od 2009 roku. Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię.
W naszej szkole uczniowie świętowali ten dzień na lekcji matematyki mierząc się ze skromnymi japońskimi łamigłówkami – puzzlami - Sankaku .
Rozwiązywali sankaku w wersji trójkąty + czworokąty = Zukei.
Utrudnieniem była zakodowana figura matematyczna po angielsku i uczniowie najpierw musieli znaleźć nazwę figury po polsku, a następnie połączyć kropki, aby utworzyć wskazaną figurę, która ma wierzchołki w miejscach kropek.
Zabawy przy tym było co nie miara, a aktywność i zaangażowanie klasy było ogromne.
Kolaż zdjęć z wydarzenia
Łamigłówki