26 lutego 2023

Drzwi Otwarte w Liceum w Tarnowie Podgórnym

Rodzicu ósmoklasisty! Ósmoklasisto! Przed Wami ważny wybór – z pewnością warto rozważyć ofertę naszego Liceum.

W roku szkolnym 2023/2024 proponujemy naukę w trzech klasach:

• Klasa 1 A – profil językowo-prawniczy (przedmioty rozszerzone: język polski, język angielski, historia)

• Klasa 1 B – profil politechniczny (przedmioty rozszerzone: matematyka, informatyka, język angielski)

• Klasa 1 C – profil medyczno-przyrodniczy (przedmioty rozszerzone: biologia, chemia, język angielski)

Dlaczego warto zdecydować się na naukę u nas w szkole?

• Dobrze uczymy – robimy to już od 20 lat. Mamy za sobą wiele roczników maturzystów – w zeszłym roku wszyscy nasi absolwenci zdali maturę. Większość z naszych uczniów kontynuuje naukę na studiach wyższych.

• Mamy ciekawą ofertę – proponujemy różnorodne profile, wiele kół zainteresowań i zajęć pozalekcyjnych oraz udział w projektach. Nasza szkoła ma podpisane umowy o współpracy z Wydziałem Matematyki, Wydziałem Biologii, Wydziałem Chemii i Wydziałem Weterynarii UAM, dzięki którym uczniowie wyjeżdżają na wykłady, a także z organizacjami prawniczymi, które przyjeżdżają do nas z warsztatami.

• Jesteśmy blisko – czy na pewno warto spędzać codziennie dwie lub więcej godzin, dojeżdżając do Poznania do szkoły? Może lepiej skorzystać z lokalnej szkoły – nie ustępujemy poziomem wielu poznańskim ogólniakom, w tym roku zdobyliśmy brązową tarczę w rankingu Perspektyw. Poprawiliśmy swój dotychczasowy najwyższy wynik (sprzed dwóch lat) zajmując wyższą lokatę o 56 pozycji.

• Mamy wspaniałą atmosferę – jesteśmy małą szkołą i to nasz ogromny atut. Nie tylko znamy się wszyscy (i lubimy), co pozwala otoczyć większą opieką młodego człowieka, ale również mamy korzystny plan lekcji, umożliwiający uczniom udział w zajęciach rozwijających ich potencjał po południu.

… powodów jest jeszcze wiele…

Chcesz je poznać? Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy na Drzwi Otwarte, które odbędą się

16 marca 2023 roku o godz. 17:00

Drzwi Otwarte to okazja, aby poznać Dyrekcję Szkoły, grono pedagogiczne i przede wszystkim naszych uczniów. Przyjdź do nas i obejrzyj naszą Szkołę, porozmawiaj z nami, zadaj nurtujące Cię pytania, rozwiej wątpliwości. Przekonaj się na własne oczy, że warto wybrać nasze Liceum.

Czekamy na Ciebie!!
Plakat - Drzwi otwarte LO TP