29 stycznia 2024

Dzień Patrona Szkoły

Dzień Patrona w Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Wielkopolskich w Tarnowie Podgórnym

Powstanie Wielkopolskie to ważne historyczne wydarzenie dla wszystkich Wielkopolan. 105 rocznica zwycięstwa to powód do świętowania i szczególnego upamiętnienia tego wydarzenia. Społeczność naszej szkoły rozpoczęła obchody już w październiku ubiegłego roku, kiedy to odbył się kolejny, będący już tradycją Szkolny Rajd Powstańczy. W styczniu natomiast uczciliśmy to wydarzenie różnorodnymi konkursami. Uczniowie mogli wykazać się wiedzą o Powstaniu, jak również zaprezentować swoje zdolności plastyczne, fotograficzne i literackie. Przeprowadzona przez naszego ucznia  Wiktora Środeckiego „Żywa lekcja historii” cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród pierwszoklasistów. Patronat honorowy nad szkolnymi obchodami objął Pan Marek Woźniak Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Dzień Patrona Szkoły