25 stycznia 2022

Edukują efektywnie i efektownie

To stwierdzenie odnosi się do prawników z Fundacji Edukacji Prawnej, którzy po raz drugi gościli w naszym Liceum. Zajęcia prowadzone były w klasach trzecich- profesjonalnie i atrakcyjnie.
III Ap poznała zagadnienia związane z wolnością słowa. Uczniowie usłyszeli, że „wolność słowa jest wolnością konstytucyjnie chronioną, podstawowym prawem człowieka oraz filarem demokratycznego państwa prawnego”; ale także zostali poinformowani o tym, w jakich sytuacjach naruszenie granic wolności słowa rodzi odpowiedzialność karną oraz co robić, gdy jest się ofiarą obraźliwych wypowiedzi.
III Bp miała warsztaty z prawa autorskiego. Czy mogę korzystać z fragmentów cudzych utworów? Z jakich materiałów   w Internecie mogę korzystać legalnie? Odpowiedzialność za naruszenie praw autorskich. Te kwestie przybliżył uczniom pan Grzegorz Dudczak.
III Cp zajmowała się czynnościami prawnymi w Internecie. A to sprawy takie jak bezpieczne zakupy  i ochrona podczas dokonywania czynności przez Internet, co robić, w sytuacji internetowej kradzieży.
O zainteresowaniu uczniów świadczyły liczne pytania zadawane prowadzącym.

Grażyna Smolibocka

2 Bez tytułu
Edukują efektywnie i efektownie I (2)
Edukują efektywnie i efektownie I (1)