26 września 2022 | Małgorzata Grześkowiak-Wasela

Europejski Dzień Języków Obcych w naszym LO

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych. Czy wiecie iloma językami posługują się ludzie na całym świecie? Według współczesnych językoznawców aż 7 tysiącami !!! Na takie pytania odpowiadali uczniowie na lekcji języka niemieckiego rozwiązując quiz o lingwistycznej różnorodności naszej planety. Zwyciężczynią konkursu została Julia Piotrowska z klasy IIA, której serdecznie gratulujemy, a nagrodę w konkursie ufundował Instytut Goethego w Warszawie, który sprawuje patronat nad naszym liceum w ramach projektu „Deutsch Plus”.
Kolaż zdjeć z wydarzenia
Uczniowie rozwiązujący quiz