Festiwal matematyki
28 września 2017 | Anna Dudziak (kl. II b)

Festiwal matematyki

28 września 2017 roku uczniowie klasy 2B Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich z Tarnowa Podgórnego wyjechali wraz z Panią Anną Gorońską na Festiwal Matematyki 2017 zorganizowany przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Na wykładach mówiono „niedyskretnie o matematyce dyskretnej”,  m. in o kombinatoryce i grafach. W ciekawy i przystępny sposób przekazywano interesujące informacje i ciekawostki matematyczne. Uczniowie mieli możliwość rozwiązywania zadań w grupach, a także wzięli udział w matematycznej familiadzie podczas, której wszyscy świetnie się bawili oraz odkryli, co to znaczy matematyczne poczucie humoru. Licealiści wrócili z festiwalu pełni pozytywnych wrażeń i chęci do uczestniczenia w kolejnych wyjazdach.

Uczniowie na korytarzu
Uczniowie w sali wykładowej
Uczniowie w trakcie warsztatów
Uczniowie z wykładowcą przy tablicy