8 czerwca 2018

II miejsce Zuzanny Janiec uczennicy z klasy Ia w ogólnopolskim konkursie

Ogólnopolski etap konkursu „O Naszą Niepodległą!” – udział ziemian w walkach o odzyskanie niepodległości i terytorium II Rzeczypospolitej 1914-1922 rozstrzygnięty.

Zuzanna Janiec z klasy I a zajęła II miejsce w kategorii praca pisemna.

W dniach 7-8 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w finale ogólnopolskiego konkursu "O Naszą Niepodległą!”.
Zuzanna Janiec, Klaudia Heliasz, Joanna Bartmińska, Aleksandra Chizari i Michał Michalik, odnosząc sukces w etapie wojewódzkim zostali zaproszeni w ramach nagrody na warsztaty historyczno filmowe do Willanowa. W przepięknej scenerii pałacu i ogrodów Jana III Sobieskiego, przybliżono im postać tego wybitnego władcy i jego żony Marii Kazimiery. Uczniowie mieli też możliwośc odegrania dowolnej sceny z życia XVII wiecznego dworu, ale na to się nie zdecydowali pozując tylko do zdjęć.

W piątkowy poranek 8 czerwca uczniowie musieli zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności przed komisją egzaminacyjną. Wprawdzie grupie naszych licealistów, która stworzyła film dokuentalny o Bogusławie Łubieńskim, powstańcu wielkopolskim i uczestniku wojny polsko-bolszewickiej z Kaźmierza, nie udało się w tym etapie zająć żadnego miejsca, ale przygotowania do konkursu i udział w nim znacznie poszerzyły ich wiedzę historyczną. Natomiast nasza uczennica Zuzanna Janiec, która przygotowała prace pisemną o braciach Plucińskich ze Swadzimia, Leonie i Zbigniewie, pokonała liczną konkurencję zajmujac II miejsca.

Gratulujemy!

part000001 (2)