17 kwietnia 2017

II szkolna edycja konkursu. Ogólnopolski projekt edukacyjny.

I MIEJSCE W

OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

„BÓG, HONOR I OJCZYZNA –wartości polskiego ziemiaństwa”

Z prawdziwą przyjemnością pragniemy poinformować, iż uczniowie naszej szkoły : Maciej Kozłowski, Mikołaj Stroiński i Mateusz Woźny, 2 czerwca b.r. zdobyli I miejscew Ogólnopolskim Konkursie "Bóg, Honor i Ojczyzna - wartości polskiego ziemiaństwa".

Organizatorem konkursu był Instytut Pamięci Narodowej w Poznaniu, przy współpracy z Polskim Towarzystwem Ziemiańskim, a uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród odbyło się w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu

Maciej, Mikołaj i Mateusz do pierwszego etapu konkursu przygotowali i zrealizowali film pt. "Opoka wartości - Heydlowie ", dzięki któremu zajęli II miejsce w województwie i awansowali do drugiego etapu konkursu. Ogólnopolski finał polegał na rozmowie w trakcie, której uczniowie musieli uzasadnić wybór tematu, przedstawić pracę, dokonać analizy i oceny zebranego materiału źródłowego oraz odpowiedzieć na pytania czteroosobowej komisji. Świetnie przygotowana grupa nie dała żadnych szans konkurencji.

Nie byłoby jednak tego sukcesu bez półtorarocznej współpracy chłopaków z Panem Andrzejem Heydlem, którego gościliśmy w kwietniu w naszej szkole.

GRATULUJEMY

KONKURSY DLA MŁODZIEŻY

Finał konkursu „Bóg, Honor i Ojczyzna – wartości polskiego ziemiaństwa”

Już po raz czwarty Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z Polskim Towarzystwem Ziemiańskim Oddział w Krakowie, Polskim Towarzystwem Ziemiańskim Oddział w Poznaniu, a także z Zarządem Głównym Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego zorganizował ogólnopolski konkurs historyczny poświęcony etosowi polskiego ziemiaństwa w ostatnich dwóch stuleciach.

Do 17 marca 2017 odbywały się eliminacje szkolne, które wyłoniły finalistów etapu wojewódzkiego.

Po raz pierwszy finał odbył się poza Krakowem. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło tego samego dnia w siedzibie Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu, przy placu Wolności 19.

Pan Andrzej Heydel
DSC_0718