5 września 2022

Karty PEKA 2022/2023

Informujemy, że również w roku szkolnym 2022/2023 obowiązuje uchwała Rady Gminy z dnia 28.07.2020 r w sprawie określenia uprawnień do korzystania z bezpłatnych przejazdów środkami transportu zbiorowego dla uczniów szkół ponadpodstawowych, których organem prowadzącym jest Gmina Tarnowo Podgórne.

Przypominamy, że warunkiem korzystania przez uczniów z biletu  jest posiadanie imiennej karty PEKA i ważnej legitymacji szkolnej na rok 2022/2023.

Jeżeli jesteś mieszkańcem gminy Tarnowo Podgórne - nie czekaj!
Wyrób kartę PEKA rejestrując się i składając wniosek poprzez stronę:

UWAGA! Wniosku o indywidualną kartę PEKA nie składa szkoła!

Jednocześnie informujemy, że:
 1.     Uprawnionymi do bezpłatnych biletów (doładowania) są wyłącznie
         uczniowie naszego liceum zamieszkali na terenie Gminy Tarnowo Podgórne.

1. Uprawnionymi do bezpłatnych biletów są wyłącznie uczniowie szkoły zamieszkali na terenie Gminy Tarnowo Podgórne.  O fakcie zamieszkania decyduje z reguły posiadanie meldunku na terenie Gminy Tarnowo Podgórne. Jeśli uczeń nie jest zameldowany - jego rodzic lub opiekun prawny mogą zostać wezwani do przedstawienia dowodów potwierdzających zamieszkanie ucznia na terenie Gminy. Takim dowodem może być np. formularz PIT składany przez rodziców/opiekunów z prezentatą lub UPO Urzędu Skarbowego właściwego dla Gminy Tarnowo Podgórne;

1. Bezpłatne bilety dotyczą wyłącznie przejazdów na obszarze Gminy Tarnowo Podgórne (strefy B+C) w publicznym transporcie zbiorowym zarządzanym przez ZTM Poznań. Ważność biletu dotyczy wszystkich przejazdów w w/wym. strefach (a nie tylko w relacji szkoła-dom), i nie wymaga żadnych działań pasażera/ucznia przy elektronicznym kasowniku;

1. Doładowanie będzie się odbywać w formie biletu zapisywanego na imiennej karcie PEKA (konieczne jest jej wyrobienie w przypadku jeśli jej nie posiadasz!
Wyrobienie karty PEKA trwa około 2 tygodnie. Taki sam termin obowiązuje w przypadku wymiany zniszczonej karty. Wymiana wiąże się z kosztem 21 zł ponoszonym przez wnioskodawcę;

1. Ważność biletu dotyczy wyłącznie okresu uczęszczania do szkoły i biegnie od momentu doładowania do 23 czerwca 2023 r, przy czym ważność biletu dla uczniów klas pierwszych rozpoczyna się od 1 października 2022 r.

Uwaga: uczniowie klas pierwszych, zgodnie z wytycznymi organizatora publicznego transportu zbiorowego ZTM Poznań, mają bilet wolnej jazdy ważny
do dnia 30 wrześniu 2022 r.

Informujemy, że karty PEKA, w celu doładowania, zbierane będą w klasach
od uczniów uprawnionych do doładowania kart
w dniu 6 i 7  września br.

Prosimy o dostarczanie kart PEKA do sekretariatu szkoły wyłącznie zbiorowo - klasami, nie przez pojedynczych uczniów.

Karty zostaną przekazane do doładowania w dniu 8.09.2022 r.

WAŻNE! W czasie, gdy karty PEKA zostaną przekazane do doładowania - uczniowie zobowiązani są posiadać ważny bilet na przejazd.
Za pośrednictwem dziennika Librus uczniowie zostaną powiadomieni o możliwości odbioru kart po doładowaniu.

UWAGA ! Wszystkie czynności pomiędzy ZTM, a także w Punkcie Obsługi Klienta w Tarnowie Podgórnym zlokalizowanym przy ulicy Rokietnickiej 23 - w siedzibie przewoźnika TPBUS. (np.  przedstawienie dowodów potwierdzających zamieszkanie ucznia na terenie Gminy lub uzyskanie ulgi metropolitalnej)  dokonywane są bez pośrednictwa szkoły.

PEKA 2022