Kim jestem - harmonogram działań

Harmonogram działań w ramach projektu edukacyjno - artystycznego „Kim jestem?”

Zadania dotyczyć będą poszukiwania odpowiedzi na pytania o wpływ przeszłości na kształtowanie się naszego systemu wartości, poczucia estetyki, obyczajowości.

• Przygotowanie przez szkoły różnych zadań, np.prezentacji ukazującej zmieniające się przez wieki kanony urody kobiecej i męskiej, prezentacji pokazującej zmieniającą się modę, recytacji wierszy o przeszłości , wykonywanie piosenek tematycznie związanych z przeszłością i inne (Każda szkoła otrzymuje jedno zadanie).
  • Ćwiczenia warsztatowe związane z poznawaniem technik dramowych – ćwiczenia na koncentrację, budowanie relacji w grupie.
  • Ćwiczenia analityczno - interpretacyjne dotyczące wskazanego wiersza tematycznie związanego z przeszłością.
  • Do działania należy wytypować 8 – osobowy zespół złożony z przedstawicieli klas III lub wybranej klasy III (ewentualnie koła teatralnego).

Termin realizacji – 18 XI 2015
Miejsce – LO w Tarnowie Podgórnym ; od godziny 12.00 do 14.30.

2. Ja wobec wartości

• Prowadzenie lekcji wychowawczych przez uczniów Liceum na temat wartości ważnych w życiu człowieka.
  • Zajęcia poprowadzą uczniowie LO wspomagani przez nauczyciela.
  • Uczestnicy – klasy trzecie.

Termin realizacji : od grudnia do kwietnia - prowadzenie lekcji (dokładne daty zostaną ustalone w porozumieniami ze szkołami).
Miejsce – macierzyste szkoły

3. Ja wobec teraźniejszości

Zadania dotyczyć będą problemów świata współczesnego; będą to próby nazwania owych problemów, określenia do nich stosunku nastolatków.

• Uczestnictwo w debacie przygotowanej przez licealny Klub Dyskusyjny.
  • Wykonywanie zadań przygotowanych przez organizatorów, a następnie ich prezentacja ( plakaty, scenki teatralne i inne).
  • Do działań należy wytypować 8- osobowy zespół złożony z uczniów klasy trzeciej / klas trzecich ewentualnie grupę teatralną.

Termin realizacji – 24 II 2016
Miejsce – LO w Tarnowie Podgórnym; od godziny 12.00 do 14.30

4. Ja wobec przyszłości

Zadania dotyczyć będą wizji przyszłości tak w świecie wartości, jak i życiu codziennym.

• Przygotowanie pantomimicznych scenek i mody przyszłości (pod kierunkiem uczniów z grupy teatralnej Liceum , instruktora z Teatru Tańca „Sortownia” i dyplomowanej scenografki ) do tematu „W jakim świecie chcemy żyć ?” .
  • Do działań należy wytypować 8 – osobowy zespół złożony z uczniów klasy trzeciej / klas trzecich.

Termin realizacji – 26 kwietnia 2017
Miejsce – LO w Tarnowie Podgórnym

5. Magia teatru

• Oglądanie spektakli w wykonaniu amatorskich grup teatralnych.
  • Uczestnicy - grupy teatralne lub/i wybrani uczniowie.

Termin realizacji – 19 VI 2017
Miejsce – GOK w Tarnowie Podgórnym