4 maja 2023

Klasa 1 c na warsztatach w Ogrodzie Botanicznym UAM.

24 kwietnia pojechaliśmy na warsztaty i zajęcia terenowe do Ogrodu Botanicznego. W surowych warunkach pustyni mogą przetrwać jedynie odpowiednio przystosowane rośliny. Obserwując zarówno żywe okazy w szklarniach, jak i ich fragmenty pod binokularem uczniowie  ustalali , jakie cechy budowy pozwoliły roślinom zaadaptować się do życia w najbardziej suchych miejscach na świecie. Obserwowali łodygi wyglądające jak liście i korzenie pobierające wodę z powietrza. Oceniali budowę morfologiczną i anatomiczną wybranych gatunków. Poznawali różnice w modyfikacjach oraz budowę i funkcje cierni. Wszyscy uczestnicy byli bardzo aktywni podczas warsztatów.
                                                                                                                       Alina Śmidoda

Uczniowie klasy 1 c podczas obserwacji mikroskopowych.