5 lutego 2024

Klasa B – Profil politechniczny

Profil politechniczny to odpowiedni wybór dla tych, których:

• fascynują nauki ścisłe takie jak matematyka czy informatyka,
  • inspiracją jest świat liczb i pojęć matematycznych,
  • komputer, to coś więcej niż przeglądarka internetowa i narzędzie do gier,
  • każdy problem ma rozwiązanie.

To również świetna propozycja dla tych, którzy chętnie biorą udział w licznych olimpiadach i konkursach, a także nie boją się nowych wyzwań.

Przedmioty rozszerzone: matematyka, informatyka, język angielski.

Uczniowie tej klasy w ramach zajęć mają możliwość udziału w:

• wykładach na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu np. seria „Po Indeks z Pitagorasem”. Zajęcia te odbywają się w ramach podpisanej współpracy z wydziałem Matematyki i Informatyki UAM,
  • "Nocy Naukowców" organizowanej na poznańskich uczelniach wyższych, a w szczególności na Politechnice Poznańskiej oraz Uniwersytecie Adama Mickiewicza,
  • organizacji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Matematyka bez Granic” - region Wielkopolska,
  • krajowych i zagranicznych wyjazdach koła matematycznego  „Śladami Matematyki”,
  • organizacji szkolnego  „Święta liczby PI”, które co roku odbywa się 14 marca,
  • licznych konkursach matematycznych, informatycznych oraz logicznych, a wsród nich na szczególną uwagę zasługują międzynarodowe konkursy "Kangur matematyczny", "Matematyka w obiektywie", w których możemy pochwalić się sukcesami.
  • projektach edukacyjnych, np. Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020,
  • tradycyjnych wyjazdowych matematycznych warsztatach przedmaturalnych.

Absolwenci kończący klasę o profilu politechnicznym będą świetnie przygotowani do podjęcia dalszej edukacji na różnych uczelniach wyższych - uniwersytetach, politechnikach lub innych uczelniach technicznych. Będą mogli wybierać różne ciekawe  kierunki studiów, a wśród nich:

• matematyka, informatyka, grafika komputerowa, budownictwo, architektura, mechanika i budowa maszyn, logistyka, ekonomia, zarządzanie, marketing, księgowość i finanse oraz wiele innych.
Klasa B