25 listopada 2023

Klasy politechniczne pod patronatem UAM w Poznaniu

Tarnowskie liceum już od kilkunastu lat współpracuje z Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Teraz współpraca ta nabrała  formalnych kształtów dzięki podpisanemu  21 listopada 2023 roku porozumieniu. Uroczystość odbyła się w historycznych murach UAM. Uczelnię reprezentowała Pani prof. UAM dr Edyta Juskowiak - Prodziekan ds. studenckich i kształcenia.
Na mocy podpisanego porozumienia o współpracy klasy politechniczne objęte zostały patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest to kolejny krok poczyniony przez Panią Dyrektor Mirosławę Przyłudzką-Moryl oraz nauczyciela matematyki Panią Annę Gorońską, aby podnosić efektywność i atrakcyjność nauczania matematyki i informatyki w naszym liceum. Podpisane porozumienie to obustronna korzyść. Z jednej strony uczniowie z Tarnowa Podgórnego już na etapie szkoły średniej mogą w akademicki sposób odkrywać matematykę,
a z drugiej strony UAM ma możliwość praktycznego zaprezentowania przyszłym studentom potencjału naukowego w/w wydziału.  Dzięki porozumieniu klasy patronackie będą miały możliwość systematycznie uczestniczyć w zajęciach odbywających się na uniwersytecie, a poznańscy wykładowcy poprowadzą  różnorodne fakultety w naszym liceum. Gama  planowanych wykładów, seminariów i warsztatów oraz udostępnianych materiałów  dydaktycznych jest bardzo różnorodna. Takie zajęcia pozwolą na jeszcze lepsze rozwijanie zainteresowań matematycznych oraz zapewnią możliwość pogłębiania wiedzy w tej dziedzinie. Wszystko to ma sprzyjać podnoszeniu poziomu nauczania  oraz wszechstronnemu rozwojowi uczniów naszego liceum.

Anna Gorońska

p.Dyrektor, p.Dziekan - podpisanie Porozumienia