30 maja 2022

Kolejne zajęcia na Wydziale Biologii UAM

24 maja uczniowie klasy I C uczestniczyli w kolejnych warsztatach na Wydziale Biologii UAM.
Tym razem zajęcia dotyczyły dziedziczenia cech- genetyki i roli pszczół w ekosystemach. Cieszy nas fakt, że udało sie zrealizować nastepne zajecia klasy uniwersyteckiej w tym roku szkolnym.                                      
 
                                                                                                                                               Alina Śmidoda

 

Zajęcia na Wydziale Biologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza uważam za bardzo ciekawe. Na zajęciach z genetyki mogliśmy bliżej poznać, jak wygląda dziedziczenie cech sprzężonych z płcią u Drosophili Melanogaster czyli muszki owocówki. Dowiedzieliśmy się jak odróżnić samicę od samca tego gatunku oraz rozróżnialiśmy barwy oczu. Przeprowadzaliśmy również test zgodności CHI-kwadrat na podstawie wyników obserwacji muszek owocówek pod mikroskopem. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w zajęciach terenowych na temat roli pszczół w ekosystemie- dowiedzeiliśmy się, że nie tylko pszczoły miodne ale również inne gatunki pszczół są ważne oraz  jak możemy pomóc pszczołom m.in przez budowę hoteli dla owadów z odpowiednich materiałów.

                                                                                                                                relacja uczennicy klasy I C

 

klasa I C
Klasa I C
Klasa I C
Uczennica klasy I C
       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.