7 grudnia 2022 | Anna Gorońska

Koło matematyczne w Berlinie

Dnia 3 grudnia 2022 uczniowie Liceum im. Powstańców Wielkopolskich w Tarnowie Podgórnym w ramach działalności koła matematycznego „Śladami matematyki” udali się na wycieczkę do Berlina. Wyjazd zorganizowany był w ramach działalności koła matematycznego „Śladami matematyki” pod opieką pań Anny Gorońskiej, Marzeny Kasendry-Filipiak oraz Łucji Borkowskiej. Głównym punktem wycieczki było zwiedzanie  Muzeum Techniki. Zgromadzone w nim eksponaty oraz interaktywne technologie pozwoliły uczniom lepiej zrozumieć matematykę, fizykę oraz chemię. Berlin to jedno z ładniejszych miast Europy. Młodzież zobaczyła najważniejsze miejsca turystyczne miasta,  w tym między innymi Reichstag, Bramę Brandenburską, „mur berliński”. Wycieczka zakończyła się na Breitscheidplatz, gdzie na klimatycznym jarmarku świątecznym można było poczuć magię zbliżających się świąt. Była to świetna okazja na skosztowanie zagranicznych smakołyków. Wycieczka minęła w bardzo miłej atmosferze i z pewnością można uznać ją za udaną.

Berlin
muzeum