IMG_7796
11 grudnia 2017

Koło matematyczne w Berlinie

Dnia 9 grudnia 2017r w ramach działalności koła matematycznego „Śladami matematyki” odbyła się wycieczka do Berlina. Uczniowie naszego liceum pod opieką pań Anny Gorońskiej, Małgorzaty Grześkowiak-Wasela, Aliny Stephan-Śmidoda oraz Marty Malinowskiej odwiedzili Muzeum Techniki w Berlinie. Ogromny budynek oraz zgromadzone eksponaty pozwoliły lepiej zrozumieć matematykę oraz fizykę. Szczególnie interaktywna część wystawy sprawiła ogromną satysfakcję i dużo zabawy.
   W dalszej części wycieczki licealiści zwiedzili centrum stolicy Niemiec oraz poznali jej historię.
Zobaczyli m.in. Reichstag, Bramę Brandenburską, „Mur Berlinski”. Zwieńczeniem wyjazdu był udział w jarmarku na Alexandrerplac, gdzie czuło się wyjątkową atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
Wszyscy uczniowie bardzo dobrze wspominają wycieczkę.  Z pewnością można ją zaliczyć do bardzo udanych.
IMG_7789
IMG_7823