2 marca 2019

Koło matematyczne w Warszawie

2 marca 2019 odbył się kolejny wyjazd koła matematycznego „Śladami Matematyki”. Tym razem uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Tarnowie Podgórnym  pod opieką p. Anny Gorońskiej, p. Pauliny Habryło oraz p. Marzeny Kasendry-Filipiak zwiedzili Warszawę. Wycieczkę rozpoczynał bardzo interesujący wykład przeprowadzony przez prof. Piotra Sankowskiego dotyczący algorytmu układania kostki Rubika. Najciekawszym jego fragmentem był pokaz robota skonstruowanego przez profesora, który układał dowolnie pomieszaną kostkę Rubika. Spotkanie odbyło się na Wydziale Matematyki, informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.  W dalszej części uczniowie zwiedzili najciekawsze miejsca stolicy- między innymi Stare Miasto.  Znaczną część wycieczki stanowiła wizyta w Centrum Nauki „Kopernik”. Tam podczas licznych eksperymentów oraz interaktywnych technologii  uczniowie poznawali tajemnice fizyki, chemii i matematyki. Z pewnością pozwoliło to uczestnikom lepiej zrozumieć te trudne przedmioty. Wycieczka na pewno należała do udanych i już czekamy na kolejną.

Stare Miasto
wykład