9 listopada 2019 | Joanna Bartmińska IIIB

Koło matematyczne w Zielonej Górze

W dniu 9 listopada 2019 koło matematyczne „Śladami matematyki” wraz z panią dyrektor Mirosławą Przyłudzką-Moryl oraz panią Anną Gorońską już po raz drugi  odwiedziło Uniwersytet Zielonogórski. Mieliśmy okazję wysłuchać interesującego wykładu na pt. „Grafy w życiu codziennym”. Uczniowie wykazali się wiedzą, inteligencją i wielkim zainteresowaniem. Później zwiedziliśmy Zieloną Górę , odwiedziliśmy Muzeum Wina oraz Palmiarnię. Niezwykle interesujące było zobaczenie Centrum Nauki Keplera Wenus wraz z jego interaktywną wystawą. Na koniec obejrzeliśmy dwa ciekawe seanse w Planetarium pt.” Nasz Wrzechświat”  oraz „Aurora”. Chociaż pogoda nie dopisała to wszyscy uczniowie wracali z uśmiechem na twarzy.

koło451
Centrum Nauki Keplera