25 marca 2020

Komunikat Dyrektora Szkoły

Komunikat dyrektora

W czasie ograniczenia funkcjonowania szkoły, związanym z zagrożeniem epidemiologicznym, nauka jest realizowana zdalnie, na odległość.

1. Kanałem komunikacji pomiędzy nauczycielami, rodzicami/opiekunami prawnymi  i uczniami jest  dziennik elektroniczny Librus.
  2. Uczeń jest zobowiązany do codziennego logowania się i odczytywania wiadomości, zadań w dzienniku elektronicznym librus do godziny 11.00.
  3. Nauczyciel jest zobowiązany do codziennego logowania się i odczytywania wiadomości, w dzienniku elektronicznym librus do godziny 11.00 dniu, w którym jego lekcja jest wpisana w tygodniowy plan pracy poszczególnych klas.
  4. Przez dziennik elektroniczny Librus – nauczyciele wysyłają uczniom (rodzicom/prawnym opiekunom):
    • informacje o zakresie materiału do samodzielnego zapoznania się /  powtórzenia ze strony internetowej, z       podręcznika, ćwiczeń, zbioru zadań, atlasu itp.,
    • zadania do samodzielnej realizacji, z podaniem informacji o terminie wykonania zadania,
    • mogą wysyłać linki do filmów, gier dydaktycznych, wirtualnych tablic, materiałów interaktywnych itp.,
    • inne ważne wskazówki do samodzielnej pracy.
  1. Nauka prowadzona zdalnie może być realizowana z wykorzystaniem dodatkowych materiałów udostępnionych przez nauczyciela np. epodreczniki.pl/ i inne rekomendowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Centralną i Okręgowe Komisje Egzaminacyjne.
  2. Nauczyciel może prowadzić również lekcje za pomocą odpowiednich platform, wykorzystując połączenia głosowe lub głosowo-wizyjne np. ZOOM
  3. W każdej klasie może odbyć się nie więcej niż 50% lekcji online z poszczególnych przedmiotów, z wykorzystaniem np. platformy ZOOM, czy innych narzędzi do wideokonferencji. Nauczyciel ustala z klasą termin zajęć, zgodnie z dotychczasowym planem.
  4. Uczniowie starają się pracować samodzielnie według podanych wskazówek, w razie trudności piszą do nauczyciela przedmiotu.
  5. Jeśli wykonane zadania mają być sprawdzone - uczniowie przesyłają je w sposób, który został wskazany przez  nauczyciela.
  6. Uczeń, który nie wykonał żądanych prac może otrzymać ocenę niedostateczną,
  7. Termin konsultacji ustalono na 2 kwietnia 2020 roku w godzinach od 17.00 do 19.00. W tym czasie można się komunikować z nauczycielami przez dziennik elektroniczny Librus a z wychowawcami telefonicznie.
  8. Pomocą informatyczną służy pan Paweł Perekietka – nauczyciel informatyki. We wtorki o godz. 16:00 będzie miał godzinne dyżury online, na czacie z wirtualną tablicą.
  9. Wsparciem i pomocą psychologiczną służy szkolny psycholog i doradca zawodowy pan Bartosz Kaniewski w poniedziałki, środy i piątki od 11.00 do 13.00. na skypie lub pod numerem telefonu.

Mirosława Przyłudzka-Moryl
Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Tarnowie Podgórnym