23 listopada 2019

Konkurs Pięknego Czytania „Lesen gehen …”.

W sobotę, 23 listopada 2019r., w Bibliotece Filologicznej UAM odbył się V regionalny finał Konkursu Pięknego Czytania „Lesen gehen …”, zorganizowany przy współpracy z Instytutem Goethego oraz Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Niemieckiego.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Olga Grabowska z klasy IIA oraz Alyssa Straszewski z klasy I B/C, które zostały wyłonione przez jury w etapie szkolnym.

W finale wzięło udział 37 uczniów z 24 szkół średnich z całego województwa, którzy mieli do zaprezentowania dwa wiersze w języku niemieckim. Tematami przewodnimi utworów był czas oraz jesień. Ocenie podlegało: płynne czytanie, wymowa, intonacja i interpretacja. Przedstawione wiersze były utrzymane na równym, wysokim poziomie, a uczestników było wielu i trudno było znaleźć swojego faworyta.

Niezaprzeczalnie było to bardzo bogate doświadczenie i interesujące spotkanie z innymi, równie głęboko przeżywającymi swój występ uczestnikami. Podczas wydarzenia można było poznać autorów książki Zelle Nr. 18 Eine Geschichte von Mut und Freundschaft, Simone Trieder oraz Larsa Skowronskiego, którzy skierowali do publiczności kilka wzruszających słów oraz posłuchać przepięknie przeczytanych fragmentów tejże pozycji przez uczniów Szkoły Muzycznej wraz z odpowiednią oprawą muzyczną.

Całe wydarzenie jest niezapomnianym przeżyciem. Naszym uczestniczkom należą  się nie tylko GRATULACJE, ale także podziękowania za wzorowe reprezentowanie szkoły! 

Zachęcamy do udziału w przyszłym roku w VI edycji konkursu „Lesen gehen …”!

collage
czytanie01
IMG_5124
IMG_5125
IMG_5127
IMG_5131
IMG_5135
IMG_5139
IMG_5140
IMG_5146
IMG_5167
       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.