14 czerwca 2018 | Anna Dudziak

Maraton młodych matematyków

W dniach 13-14.06.2018r. klasa II B  razem z Panią profesor Anną Gorońską uczestniczyła w  warsztatach matematycznych w ośrodku „Słoneczna” w Sierakowie. Uczniowie próbowali swoich sił rozwiązując zadania maturalne z matematyki na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym. W razie kłopotów przyszli maturzyści mogli liczyć na pomocną dłoń Pani profesor Anny Gorońskiej, która cały czas motywowała wszystkich do dalszej pracy i podjęcia się kolejnej próby zmierzenia się z tymi nie raz trudnymi zadaniami. W czasie przerw uczniowie odpoczywali, np. poszli całą grupą na spacer w bliższe okolice centrum miasta, a także wspólnie obejrzeli film. Był to bardzo ciekawy wyjazd, który na pewno zaowocuje podczas pisania matury z matematyki 2019. Wyjazd współfinansowany został przez Fundację United Way Poland ze środków John Deere Polska.

IMG_8167
IMG_8169