20 grudnia 2023

Matematyczne (O)pole

Piękno, sztuka i matematyka – to słowa, które łączą przepiękne obrazy, akwarele i szkice stworzone przez młodzież naszego liceum. Uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno – Plastycznym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki pod patronatem Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Głównym celem konkursu jest popularyzacja matematyki oraz propagowanie i rozwijanie aktywności artystycznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie dowolną techniką pracy plastycznej na temat „Matematyczne (O)pole ”.
W naszej szkole najlepsi okazali się:
  • I miejsce Stanisław Nieczaj IIIA
  • II miejsce Gabriela Zgoła IB
  • III miejsce Joanna Ślebzak – Cebula II A
Dodać należy, iż praca Stanisława wysłana została do etapu ogólnopolskiego.

Kolaż zdjęć prac konkursowych i szkolnych laureatów konkursu
Geometria Stanisław Nieczaj
Płaszczyzna Stanisław Nieczaj
Jagoda Jędrzejczak